Narnia Turkey
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Narnia Turkey

Narnia Günlükleri

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Amy Lynn Lee Biyografi..<3

3 posters
YazarMesaj
~seLojan~
Prenses
Prenses
~seLojan~

Puan Ver : <div class="js-kit-rating" view="score"path="" title="" permalink=""></div><script src="http://js-kit.com/ratings.js"></script>
Ruh Hali : Amy Lynn Lee Biyografi..<3 Relax10

Amy Lynn Lee Biyografi..<3 Empty
MesajKonu: Amy Lynn Lee Biyografi..<3   Amy Lynn Lee Biyografi..<3 Icon_minitimeÇarş. Ağus. 27, 2008 11:41 am

Adı :Amy Lynn Lee

Doğum Tarihi: 13 Aralık 1981

Doğum Yeri: Riverside,California - Parkview Hastanesi

Burcu: Yay

Kardeşleri: Erkek kardeşi Robby, Carrie, Lori

Saç Rengi : Kahverengi

Göz Rengi: Parlak Yeşil

Yaptığı şarkılar: "Hello", "Give Unto Me", "Going Under", "Bring Me To Life", "Taking Over Me", "Solitude"

Amy gri ve mavi lens kullanıyor.Doğal saçının rengi açık kahve ve doğal gözleri parlak yeşil boyu da 1.57.

West Mount Beach, Florida da büyümüş.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

En sevdiği film "Nigthmare Before Christmas".En sevdiği zombi filmi "Dead Alive".En beğendiği aktör Giovanni Rabisi.En sevdiği 80'ler şarkısı Wham'ın "Everything She Wants".Bu şarkıyı 5 kez karaoke söylemiş.Lisedeyken koro ve dramada aktifti.Hatta kendine "Choir Nerd" diyor.Yani koro ineği gibi birşey.Lisedeyken kilolu ve kabarık saçlı olduğunu iddia ediyor.13 yaşlarında şişmanmış.

Amy'nin sesiyle ilgili bilgileri:
Ses tipi: Lyric Mezzo-Soprano
En yüksek ses tonu: G5 (Live versions of "Bring me to Life")
En düşük ses tonu: E3 ("Hello", "Going Under")
Ses sıralaması: 2.2 oktav

En Çok Sevdiği 10 Albüm

1.Superunknown-SoundGarden
2.Dummy-Portishead
3.Under The Pink- Tori Amos
4.Ten- Pearl Jam
5.Cheap Thrills-Janis Joplin
6.Dangerous- Michael Jackson
7.Post- Bjork
8.The Nightmare Before Christmas Soundtrack
9.In Utero-Nirvana
10.Untouchables- Korn

En Çok Sevdiği 5 Bayan Şarkıcı

1. Janis Joplin
2. Beth Gibbons of Portishead
3. Bjork
4. Carole King
5. Tori Amos

Fallen albümünde en çok sevdiği şarkı: Going Under

Amy adını 70'li yıllardaki "Amie" adlı şarkıcıdan almış..

Amy'nin hobileri: resim yapmak ve günlük yazmak.

** Güçlü bir rock sounduna sahip olan Evanescence’in tohumları 90’lı yıllarda atıldı.Amerika ve tüm Avrupa’da önemli başarılar elde eden grubun en büyük özelligi, henüz 20 yasındaki dupduru bir sese sahip olan kadın vokalisti Amy Lynn.Lee ve grubun elemanlarından gitarist Ben Moody’nin besteleri yaparken ilham aldıgı isimler arasında Björk, Tori Amos, Danny Elfman bulunuyor.Evanescence grubunun diger elemanları ise John LeCompt (gitar) ve Rocky Gray (davul)

-Su ana kadar az duyulmus bir grup ismine sahipsiniz.Nedir bunun hikayesi?

Amy Lee: Bu ismi bulmak için uzun bir arastırma yaptık.Alısılmısın dısında bir sözcük olmasını tercih ettik.Gerçi bu sözcügün önceden duyulmadıgını düsünmüyorum.Zaten bu isim bizim müzigimizi tarif ediyor.

Ben Moody: Ben bu ismi ilk duyduğum zaman Amy’den daha fazla savunmustum.Evanescence üzerinde uzun uzun düsünmüstük.Asıl olarak bu kelimeyi duydugunuz zaman akılda beliren bir resmi vardır.Ben onu sevdim.Insanı derinden etkiliyor.En sonunda iste bu dedim.

-Bring To My Life Sarkınız Daredevil filminin müzigi oldu...

Amy Lee: Daredevil filminde bu sarkıyı duymak benim için muhtesem bir deneyimdi.Ilginç olan su ki,ne sarkı film için ne de film sarkıyla ilgili olarak yaratılmıstı.Bu sarkının kullanıldıgı sahneyi gördügüm zaman garip hissettim.Filmde My Immortel adlı bir baska sarkımız da kullanıldı.Sarkımız filmin en etkili sahnelerinde yer aldı.Bu da bizim kariyerimiz açısından iyi bir geliSme oldu.

-Bir rock grubunun kadın vokali olmak kolay is degildir herhalde?

Amy Lee: Gerçekten rock söyleyen bir kadın vokal olmaktan çok gurur duyuyorum.Çünkü bu alanda fazla kadın vokal yok.Bu durum yüzünden hayal kırıklığına ugradıgım da oluyor.Garbage ve Tori Amos gibi grup ve sarkıcıların daha çok olmasını arzu ederdim.Aslında rock müziginde bir kadın olmak bu kadar büyütülecek bir durum degil.Belki benim sayemde digerlerinin de önü açılır.

ALINTI..
Elif=)
Moderatör
Moderatör
Elif=)

Puan Ver : <div class="js-kit-rating" view="score"path="" title="" permalink=""></div><script src="http://js-kit.com/ratings.js"></script>
Ruh Hali : Amy Lynn Lee Biyografi..<3 Acili10

MesajKonu: Geri: Amy Lynn Lee Biyografi..<3   Amy Lynn Lee Biyografi..<3 Icon_minitimeÇarş. Ağus. 27, 2008 12:16 pm

saol selojanımm Very Happy
http://www.tvdunyasi.forumr.net
~M£Lt£m~
Moderatör
Moderatör
~M£Lt£m~

Ruh Hali : Amy Lynn Lee Biyografi..<3 Anlayi10

MesajKonu: Geri: Amy Lynn Lee Biyografi..<3   Amy Lynn Lee Biyografi..<3 Icon_minitimeÇarş. Ağus. 27, 2008 12:22 pm

SağoL seLojaNıM BağLaNdıM HayaTa Very Happy

Amy Lynn Lee Biyografi..<3
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Shakira Biyografi
» Ece Erken Biyografi
» Tarkan Biyografi
» Beyonce Knowles Biyografi